Hvem bliver ’Årets Østerskok’?

Mere end 30 forskellige topkokke fra henholdsvis Danmark, Sverige og Nordtyskland skal til årets Østersfestival kæmpe om titlen som ’Årets Østerskok’.

”Nordens centrum for østers” – sådan kaldes Rømø, der ligger i Vadehavets centrum, og som skal danne rammerne, når Danmarks Østersfestival afholdes d. 12.-14. oktober.

Her skal over 30 kokke fra Danmark, Sverige og Nordtyskland kæmpe om titlen ’Årets Østerskok’ i konkurrencen om at lave de mest originale og smagfulde østers-retter i de tre kategorier:
’Det salte køkken’, ’Det søde køkken’ og ’Østers-smørrebrød’.

En hyldest til dansk østers
Selvom der er tale om en konkurrence, så skal Danmarks Østersfestival nærmere ses som en folkefest og som en hyldest til dansk østers.

”Aldrig før har så mange kokke taget turen til Vadehavet for at hylde østersen og deltage i ’Årets Østerskok’. Det siger noget om den folkelige forankring, som østers er ved at få. Det er ikke elitær konkurrence. Det er en folkefest”, siger Helle Brønnum Carlsen, der er ledende overdommer ved konkurrencen i en pressemeddelelse.

Østerskokkene i konkurrencen er:

KATEGORI 1: Det Salte Køkken:

  • Emil Bahr, Sdr. Bjert Kro
  • Francis Cardenau
  • Nicolaj Møller Christiansen, Treetop Vejle
  • Jim Feilberg, Restaurant Gonzales Feilberg, Nakskov
  • Nicola Fanetti, Restaurant Brace
  • Kasper Tind Hasse, Falsled Kro
  • Malte Iglemose, Restaurant Louisehøj (Kolding Fjord)
  • Restaurant Landhaus-Stricker, Sylt
  • Anika Madsen, Restaurant Roxie
  • Karlos Enrique Ponte Maldonado
  • Brian Pedersen, Atelier 85
  • Vivi Schou, Restaurant Babette, Vordingborg
  • Steffen Villadsen, Molskroen
  • Henrik Yde, Restaurant Kiin-Kiin
  • Xavier Malletier, Vester Vedsted Vingård
  • Nicolai Tram, Sverige
  • Restaurant ROS, Tønder

KATEGORI 2: Det Søde Køkken:

  • Mette Dahlgaard, Restaurant Gemyse, Tivoli
  • Fabio, Restaurant Haebel, Hamburg
  • Patrick Godborg, Restaurant Babette, Vordingborg
  • Daniel Kruse, Det Røde Pakhus, Bornholm
  • Casper Sundin (sidste års vinder i Det Søde Køkken)
  • Jack Kramer, Ruths Hotel, Skagen med flere.

ÅRETS NYE KATEGORI: Østers og Smørrebrød:

  • Musikkens Spisehus i Aalborg (Vinder af Årets Vildtret 2018)
  • Restaurant Remouladen, Vejle
  • SELMA Copenhagen
  • MadMikkel Aarhus med flere.

DRC ønsker al held og lykke til alle deltagerne!

Fotokreditering: Søren F. Gammelmark